מידות טובות


לפני כמה שנים, נכנסתי למדוד מכנסיים חדשים לראש השנה.
מכנסי ראש השנה שבחרתי היו שחורים יפים עם גזרה מיוחדת ופסים לבנים עדינים, שיורדים כל הדרך עד למטה. אני זוכרת אותם עד היום. בתוך תא המדידה הצפוף, המכנסיים היו צרים עלי מהרגיל והכפתור, שהסכים בקושי לספוג את חיבוק הדב של לולאת המכנסיים, דאג להנכיח את חוסר שביעות הרצון שלו מגודל המעמד. ביקשתי מובסת מהמוכרת, מידה 40.

המכנסיים הגדולים יותר התאימו. הם היו יפים, אבל כבר לא רציתי אותם, הם כבר לא שימחו אותי יותר. מכל זוית שהסתכלתי עליהם במראות הגדולות של תא ההלבשה, יכולתי לראות שהם לא מידה 38.

אני זוכרת שיצאתי מהחנות בידיים ריקות והמשכתי להתרוצץ בין הסידורים והקניות לחג. אבל כשהיה לי רגע של שקט לחשוב על זה, הרגשתי מאד עצובה ומאוכזבת. לא כי עליתי במשקל, היה לי ברור שהמשקל שלי לא השתנה. התאכזבתי לגלות שמידת המכנסיים השפיעה על מצב הרוח שלי.

ידעתי שלחנויות שונות, ולמותגים שונים יש מידות שונות, אבל העובדה שידעתי, לא השפיעה על איך שהרגשתי. הרגשתי לא מספיק טובה. בעיני, המידה של המכנסיים היתה ציון, והציון שלי ירד. התדרדרתי. כי העולם שגדלתי בו לימד אותי, שככל שמידת המכנסיים שלי קטנה יותר, כך הציון שלי יהיה גבוה יותר.

אני יודעת שזה מטומטם, באמת הרגשתי מטומטמת. מידה 38,40,48 למי איכפת?

כבר כמה שנים שאני צועדת את המסע הזה, לומדת ומעמתת את האמונות והעקרונות שלי עם דימוי הגוף המעוות שגדלתי עליו. לומדת אהבה עצמית, לומדת חמלה וחוסר בקורתיות. מזכירה לעצמי שוב ושוב שמידות של בגדים, ומשקל גוף הן סתם מספר, כמו ברקוד, כמו מספר משלוח, הן מספר אקראי שלא מעיד דבר וחצי דבר על כמה אני ראויה.

המידות היחידות שאני בוחרת להתעסק איתן היום, הן המידות הטובות: החמלה, הנדיבות, רוחב הלב, נתינה, אהבה, אמפתיה… אלה המידות היחידות שמעידות בעיני על אנשים וגם עלי.

אלה אמות המידה שאני בוחרת, מגדירה, ומעניקה להן משמעות פנימית, במקום אמות המידה שאחרים מנסים "להלביש" עלי מבחוץ.

אני מאחלת לכולנו שנה של בריאות שלמה. שנה של מידות טובות. שנה שבה נוכל אנחנו, להגדיר לעצמנו, מבפנים, מה חשוב ומה ראוי. שניטיב לבחור ולפעול לפי המצפן הפנימי שלנו, מתוך אהבה כנה לעצמנו, ככה כמו שאנחנו, ומתוך אהבה לסובבים אותנו. להפיץ אור ושמחה, להמשיך לצעוד בדרך, ללמוד ולהגשים ❤️

אין לי מושג מה אלבש השנה בארוחת החג, מה שבטוח שאענוד באהבה את התכשיט הכי יקר שיש לי, החיוך שלי!

כי בתכל'ס זה מה שחשוב.

חג שמח 😃

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.